Vi är ett väldigt nyfiket gäng som
gillar möten i alla dess former.

Kontakta oss

Vi låter ofta nyfikenheten styra och vi jagar ständigt förbättringar.
Vi kan helt enkelt inte låta bli att leta efter nya vägar, testa nya metoder, utforska nya sätt att arbeta på och skapa nya kontakter med alla möjliga sorters personligheter.

Är du också nyfiken – på oss, vad vi gör, hur vi kan hjälpa dig med dina utmaningar eller hur du kan utvecklas med och hos oss? Ring, mejla eller fyll i formuläret längre ned så hör vi av oss inom kort.

Vi har kontor på Sveriges framsida och i vår hufvudstad och beroende på vad du vill ha
hjälp med så finns det olika personer du kan höra av dig till. Självklart gör det inget om
du inte vet vem av oss som passar bäst, då lotsar vi dig vidare bara.

Göteborg

Anders Isacson, Teamcoach Test- och Mätsystemspecialister

Gillar att resa och uppleva andra kulturer samt engagerad i företagskultur.

0735-142188 anders.isacson@addq.se

Per Krogstad, Teamcoach Krav, UX och Ledning

Norrländsk kvalitetsnörd som gärna pratar agil utveckling både när det kommer till it-system och affärer.

0705-887966  icon-email-128 per.krogstad@addq.se

Daniel Olsson, Ledningsteamet och Teamcoach Dotterbolag fyrafem

Sportig Göteborgare som pratar varmt om team och agila arbetssätt.

0709-103134  icon-email-128 daniel.olsson@addq.se

Mats Backlund, Säljteamet och Teamcoach Systems

Värmlänsk lugn kille med inriktning mot Test- och Mät.

0735-142190  icon-email-128 mats.backlund@addq.se

Stockholm

Sanna Huhta, Teamcoach Tekniska Testare

Konsult från norra Norrland som på fritiden lätt förlorar sig i pysselprojekt och dagdrömmar om sköna skiddagar.

0735-142124  icon-email-128 sanna.huhta@addq.se

Johan Bergström, Teamcoach UX och Mobilt

Jagande teamcoach som älskar att jaga och laga det som jagats. Brinner för användbarhet och interaktion mellan datorer och människor.

0708-777882  icon-email-128 johan.bergstrom@addq.se

Per Almström, Teamcoach Tekniska Testare

Nyfiken prylnörd som gillar enkla lösningar på svåra problem.

0735-142105  icon-email-128 per.almstrom@addq.se

Erica Edman, Teamcoach Krav

Lugn och metodisk tjej som gillar träning, god mat och dryck samt möten med människor.

0735-142100  icon-email-128  erica.edman@addq.se

michaelalbrechtMichael Albrecht, Ledningsteamet och Teamcoach Dotterbolag två

Gillar snabba puckar och har tusen järn i elden. Galet aktiv och har alltid ett leende på läpparna.

 0708-398431  icon-email-128  michael.albrecht@addq.se

Mikael Ulander, Teamcoach Specialister & Ledningsteamet

Brinner för agila utvecklingsmetoder och försöker själv bli mer agil på gymmet.

0723-004295  icon-email-128  mikael.ulander@addq.se

Anders Sandström, Teamcoach Management

Är en målinriktad “energizer” som lever av livets goda utan bekymmer.

 0736-001743  icon-email-128  anders.sandstrom@addq.se

Adam Lanevall, Säljteamet

Skön kille med glimten i ögat och positiv inställning till livet.

0706-282921  icon-email-128  adam.lanevall@addq.se

Sofia Svahn, Rekryteringsteamet och Ekonomi

Levnadsglad sportig tjej som älskar hav och berg. Har en stor portion nyfikenhet på människor och livet. Nära till skratt och älskar att prova nya saker.

0709-241477  icon-email-128  sofia.svahn@addq.se

Petter Salomonsson, Säljteamet

En av grundarna av ADDQ och numera också styrelseordförande. Har en stor portion humor och ett stort varmt hjärta. Älskar utomhusaktiviteter.

0708-398435  icon-email-128  petter.salomonsson@addq.se

Mats Andersson, Säljteamet

En av grundarna. Brinner för affärsutveckling och har alltid svar på tal. Trivs nära havet med sin sambo och sina hundar.

0708-398436  icon-email-128  mats.andersson@addq.se

Kennet Osbjer, Ledningsteamet och teamcoach för ADDQ

Grundare av ADDQ som lägger vikten på kultur, empowerment och kontinuerlig kvalitetssäkring.

0708-398437  icon-email-128  kennet.osbjer@addq.se

Marie Sundbom, Marknad och Ledningsteamet

En doer som ser till att saker och ting blir gjort. Ser olikheter som en styrka och älskar när saker har ett ytterligare djup än det man ser först.

0723-278653  icon-email-128  marie.sundbom@addq.se

Kristian Raczkiewicz, Rekryteringsteamet

Social kille som älskar skapa relationer med nya människor, nära till humor och högt i tak.

0760-060288 icon-email-128  kristian.raczkiewicz@addq.se

Vill du hellre att vi kontaktar dig?

Fyll i formuläret så hör vi av oss inom kort!

Här bor vi!

Vi är ett nyfiket gäng och gillar så klart möten i alla dess former.

Oavsett om du har en tid bokad eller om du bara vill se hur vi har det så är du alltid välkommen.
Vi bjuder på kaffe, te eller vatten om du hellre vill ha det.

Vi har inga fasta kontorstider men det brukar alltid finnas någon på plats, om inte så kan du alltid nå oss på telefon 08 – 501 108 90 eller via mejl info@addq.se